Jednodenní/

víkendový

předporodní

kurz

Užijte si přípravy, poznávání, objevování a těšení ve skupině podobně naladěných párů.

Čekáte miminko? Super!

  • Na miminko se těšíte, ale co se týče porodu možná máte obavy…?
  • O porodu jste slyšela od kamarádek a něco  četla na internetu, ale nedává vám to smysluplný celek?
  • Maminka o porodu moc nemluvila a pokud ano, nic pozitivního to nebylo?
  • A co teprve kojení a šestinedělí? 

 

Buďte si jistá, že ve stejné situaci je mnoho žen, nejen před svým prvním porodem. 

O porodu, kojení a šestinedělí totiž nemáme žádné ucelené informace, které by dávaly dohromady jasný obrázek toho, co nás u porodu a po něm čeká. Proto jsme pak zmatené a trochu vyděšené. Jedna kamarádka nám říká: „Hlavně si dej epidurál, pak je to pohoda.“ a druhá říká: „Hlavně si nedávej epidurál, to je strašný svinstvo.“  To stejné se děje na internetu. V diskuzích proti sobě stojí dvě nesmiřitelné skupiny.

Cítíte, že nepatříte ani k jedné z těchto skupin?  Hledáte pro sebe místo se zdravotní péčí, které vám ovšem umožní co nejpřirozenější porod? Chcete podložené realistické informace pro to, abyste se mohla vydat svou vlastní cestou k vysněnému porodu? Hladkému kojení a radostnému šestinedělí?

Pak jste tady správně!

Všechny ženy připravuji na porod prožitý v souladu se sebou samotnou. A stejně tak budete po mém kurzu připravená i vy!

Ve svých kurzech čerpám ze své praxe, která začala již roku 2010. Od té doby jsem viděla opravdu mnoho porodů, mnoho žen a mnoho mužů. 

Na kojení a šestinedělí vás skvěle připraví moje kolegyně Maruška Jágrová. Ví toho fakt hodně, hodně jí to baví a je v tom prostě skvělá!

Maruška své zkušenosti čerpá nejen ze své soukromé praxe, ale také z práce na oddělení neonatologie v Nemocnici Hořovice. 

Bezpečné prostředí

Kurz probíhá v malých skupinách. Vždy je tedy prostor pro vaše dotazy.

Co se v kurzu dozvíte a naučíte?

Dýchání a jak na něj

Ano, dech je u porodu velký pomocník a my si v kurzu vysvětlíme jeho funkci a ukážeme si jak na něj.

Masáže a doteky

Ukážeme si, jak přesně masírovat a proč. Vysvětlím vašemu muži, proč je dobré začít s masážemi už před porodem, takže si vás bude hýčkat už v těhotenství 🙂

Informace

Předám vám kompletní informace o celém porodním procesu, o tom, co se v jaké fázi porodu děje a také o tom, jak to probíhá v porodnicích, abyste se dokázala dobře připravit.

Kojení

Na první (i na druhý 🙂 ) pohled přirozená věc, ovšem stále více žen s ním bojuje. A to je škoda, kojení si můžete opravdu užívat!

Péče o sebe

Po porodu je důležité o sebe pečovat. Pomoci našemu tělu získat zase co nejlepší kondici. Být k sobě laskavá a vnímat svoje potřeby. 

Šestinedělí

Dozvíte se všechno o tom, proč je důležité připravit se také na šestinedělí. A co by vlastně ty přípravy měly obsahovat? I to se u nás dozvíte.

Za co vám ručím?

Kurz bude bavit vás i vašeho partnera

Ano, zažila jsem to už mockrát, že ráno do dveří vchází trochu naprdlý muž, který by raději ještě spal než trajdal po nějakém kurzu…a odpoledne odchází naprosto rozzářený s úsměvem od ucha k uchu a třese mi rukou s díky a že to bylo úplně super. Kurzy vedu v uvolněné atmosféře a s humorem.

Po kurzu se budete na porod i šestinedělí těšit

Ano, celý den poplujeme na vlně porodu. Nebude to pouze růžový obláček, bude to opravdová realita. Přirozený porod totiž není lehký, ale je ohromně posilující.  A právě proto, že zjistíte přesně co vás čeká, se budete se konečně těšit nejen na miminko, ale i na porod.

Nic není černobílé

Ano, moje kurzy směřují k přirozenému porodu, ale svět není černobílý a proto budeme mluvit také o zásazích a o tom, kdy mohou pomoci a kdy je lepší se jim opravdu vyhnout…

Po kurzu si uděláte dobrou představu o porodu a budete si umět vybrat porodnici a podmínky, které vám ji pomohou naplnit.

Kdy, kde, jak a za kolik?

Kurz je koncipovaný tak, že vždy v sobotu probíhají přípravy na porod se mnou a v neděli přípravy na kojení a šestinedělí s kolegyní Marií Jágrovou. Kurz můžete absolvovat buď celý nebo jen jeden vybraný den.

 

 Kurzy probíhají v prostorách Fyziovital v Oseku u Hořovic.

Začínáme vždy v 9.30 a končíme okolo 17.00

Cena kurzu je 2300 Kč/ 1 den nebo 4100 Kč za oba dny dohromady (bez ohledu na to, zda přijdete sama nebo s partnerem/partnerkou)

Na kurzu dostanete tištěné materiály. K dispozici bude drobné občerstvení – pití, káva, čaj, sušenky, ovoce, oříšky apod.

 

Aktuální termíny:

27. a 28.4.2024

8. a 9. 6. 2024

Kontakty

Telefon

732 802345

Email

dula@adelalancova.cz

Přihlásit se

Co o kurzu řekli ti, co už ho prožili?

Já osobně jsem hrozně nadšená z toho, co množství informací udělalo s Jirkou. Je teď pozornější, dokonce si jedno ráno přivstal, aby mi předpřipravil oběd. Sepsal si spoustu poznámek, ještě hodně z toho se mnou prodiskutovával. Asi si blížící se porod víc uvědomuje a taky kurz dost proměnil jeho představu o něm.
Bára

Dobrý den, Adélo,

kurz jsme si velmi užili, oceňuji hlavně přátelskou atmosféru, malou skupinu účastníků a praktické informace a cvičení.
Rozhodně doporučím dál!
Zuzka V.

Ďakujeme za príjemne strávený deň. Už od kedy sme vstúpili, cítili sme sa veľmi príjemne. Priestory boli útulné a celková atmosféra taká pokojná, že by som tam kľudne aj rodila 😀

Celkový dojem z kurzu bol skvelý a som ešte viac presvedčená, že môžem prežiť túto veľkú udalosť vo svojom živote tak, aby som mala krásne spomienky.

Lucia K.

Kurz byl naprosto skvělej, vůbec mě předtím nenapadlo, že se dá rodit i „jinak“.  Po kurzu jsem přesně věděl, co máme dělat. Všem teď říkám, že to byly nejlíp investovaný peníze v mým životě.
Zdeněk

Kurz nás oba uklidnil a příjemně naladil na následující měsíce, na porod i na první týdny, kdy bude naše holčička na světe. Získali jsme odpovědi na vše, co nás zajímalo. V mnoha ohledech nám otevřel oči. Je zajímavé slyšet zkušenosti člověka, který nemocniční prostředí zná, vidí do praxe i způsobu komunikace porodnického personálu (což je pro nás oba rozhodně dobré vědět, abychom uměli určité situace rozpoznat a bude-li to potřeba, byli schopni správně reagovat).
Bylo příjemné, že nás na kurzu nebylo mnoho, neměli jsme ostych se na cokoliv zeptat. Zároveň bylo fajn, že jsme mohli své aktuální pocity sdílet – muž společně s dalším mužem, já s dalšími ženami.
Za sebe přidávám, že ačkoliv mám z porodu stále velký respekt, začala jsem se na něj i trochu těšit.
Dana N.

Jsem moc ráda, že jsme se zůčastnili. Pro mě bylo největším přínosem to, že manžel konečně uvěřil, že to, co vidí ve filmech není realita :). Že to, co nám nabídne doktor (od vyvolání po další osvědčené pomocníky) nemusí být to nejlepší pro mě jen proto, že je to nějaká běžná praxe. Že můžeme mít nějakou vlastní představu a přání a jít tou nejpřirozenější cestou, která bude v tu chvíli možná. Když jsem mu podobné informace říkala já, bral to jako nějaké výmysly z instagramu, nebo útok a zpochybňování lékařů. Ale když to slyšel od Vás, tak jsem pak asi týden poslouchala něco ve stylu „a jak říkala, že tohle a tohle, to je něco, to jsem nevěděl, proč se to tak proboha dělá?“ nebo „to je dobrý, že si můžeme říct, že…“ A že je opravdu potřeba trpělivost 🙂  Takže jsme víc na jedné vlně a to pro mě znamená opravdu moc. A další super věc z kurzu jsou cviky. Snad se nám ještě povede je víc praktikovat 🙂
Pavla V.