Jednodenní/

víkendový

předporodní

kurz

Užijte si přípravy, poznávání, objevování a těšení ve skupině podobně naladěných párů.

Čekáte miminko? Super!

  • Na miminko se těšíte, ale co se týče porodu možná máte obavy…?
  • O porodu jste slyšela od kamarádek a něco  četla na internetu, ale nedává vám to smysluplný celek?
  • Maminka o porodu moc nemluvila a pokud ano, nic pozitivního to nebylo?
  • A co teprve kojení a šestinedělí? 

 

Buďte si jistá, že ve stejné situaci je mnoho žen, nejen před svým prvním porodem. 

O porodu, kojení a šestinedělí totiž nemáme žádné ucelené informace, které by dávaly dohromady jasný obrázek toho, co nás u porodu a po něm čeká. Proto jsme pak zmatené a trochu vyděšené. Jedna kamarádka nám říká: „Hlavně si dej epidurál, pak je to pohoda.“ a druhá říká: „Hlavně si nedávej epidurál, to je strašný svinstvo.“  To stejné se děje na internetu. V diskuzích proti sobě stojí dvě nesmiřitelné skupiny.

Cítíte, že nepatříte ani k jedné z těchto skupin?  Hledáte pro sebe místo se zdravotní péčí, které vám ovšem umožní co nejpřirozenější porod? Chcete podložené realistické informace pro to, abyste se mohla vydat svou vlastní cestou k vysněnému porodu? Hladkému kojení a radostnému šestinedělí?

Pak jste tady správně!

Všechny ženy připravuji na porod prožitý v souladu se sebou samotnou. A stejně tak budete po mém kurzu připravená i vy!

Ve svých kurzech čerpám ze své praxe, která začala již roku 2010. Od té doby jsem viděla opravdu mnoho porodů, mnoho žen a mnoho mužů. 

Na kojení a šestinedělí vás skvěle připraví moje kolegyně Maruška Jágrová. Ví toho fakt hodně, hodně jí to baví a je v tom prostě skvělá!

Maruška své zkušenosti čerpá nejen ze své soukromé praxe, ale také z práce na oddělení neonatologie v Nemocnici Hořovice. 

Bezpečné prostředí

Kurz probíhá v malých skupinách. Vždy je tedy prostor pro vaše dotazy.

Co se v kurzu dozvíte a naučíte?

Dýchání a jak na něj

Ano, dech je u porodu velký pomocník a my si v kurzu vysvětlíme jeho funkci a ukážeme si jak na něj.

Masáže a doteky

Ukážeme si, jak přesně masírovat a proč. Vysvětlím vašemu muži, proč je dobré začít s masážemi už před porodem, takže si vás bude hýčkat už v těhotenství 🙂

Informace

Předám vám kompletní informace o celém porodním procesu, o tom, co se v jaké fázi porodu děje a také o tom, jak to probíhá v porodnicích, abyste se dokázala dobře připravit.

Kojení

Na první (i na druhý 🙂 ) pohled přirozená věc, ovšem stále více žen s ním bojuje. A to je škoda, kojení si můžete opravdu užívat!

Péče o sebe

Po porodu je důležité o sebe pečovat. Pomoci našemu tělu získat zase co nejlepší kondici. Být k sobě laskavá a vnímat svoje potřeby. 

Šestinedělí

Dozvíte se všechno o tom, proč je důležité připravit se také na šestinedělí. A co by vlastně ty přípravy měly obsahovat? I to se u nás dozvíte.

Za co vám ručím?

Kurz bude bavit vás i vašeho partnera

Ano, zažila jsem to už mockrát, že ráno do dveří vchází trochu naprdlý muž, který by raději ještě spal než trajdal po nějakém kurzu…a odpoledne odchází naprosto rozzářený s úsměvem od ucha k uchu a třese mi rukou s díky a že to bylo úplně super. Kurzy vedu v uvolněné atmosféře a s humorem.

Po kurzu se budete na porod i šestinedělí těšit

Ano, celý den poplujeme na vlně porodu. Nebude to pouze růžový obláček, bude to opravdová realita. Přirozený porod totiž není lehký, ale je ohromně posilující.  A právě proto, že zjistíte přesně co vás čeká, se budete se konečně těšit nejen na miminko, ale i na porod.

Nic není černobílé

Ano, moje kurzy směřují k přirozenému porodu, ale svět není černobílý a proto budeme mluvit také o zásazích a o tom, kdy mohou pomoci a kdy je lepší se jim opravdu vyhnout…

Po kurzu si uděláte dobrou představu o porodu a budete si umět vybrat porodnici a podmínky, které vám ji pomohou naplnit.

Kdy, kde, jak a za kolik?

Kurz je koncipovaný tak, že vždy v sobotu probíhají přípravy na porod se mnou a v neděli přípravy na kojení a šestinedělí s kolegyní Marií Jágrovou. Kurz můžete absolvovat buď celý nebo jen jeden vybraný den.

 

 Kurzy probíhají v prostorách Fyziovital v Oseku u Hořovic.

Začínáme vždy v 9.30 a končíme okolo 17.00

Cena kurzu je 2300 Kč/ 1 den nebo 4100 Kč za oba dny dohromady (bez ohledu na to, zda přijdete sama nebo s partnerem/partnerkou)

Na kurzu dostanete tištěné materiály. K dispozici bude drobné občerstvení – pití, káva, čaj, sušenky, ovoce, oříšky apod.

 

Aktuální termíny:

21.-22.9. 2024
9.-10.11. 2024
11.-12.1. 2025
8.-9.3. 2025
26.-27.4. 2025
21.-22.6. 2025

Kontakty

Telefon

732 802345

Email

dula@adelalancova.cz

Přihlásit se

Co o kurzu řekli ti, co už ho prožili?

Já osobně jsem hrozně nadšená z toho, co množství informací udělalo s Jirkou. Je teď pozornější, dokonce si jedno ráno přivstal, aby mi předpřipravil oběd. Sepsal si spoustu poznámek, ještě hodně z toho se mnou prodiskutovával. Asi si blížící se porod víc uvědomuje a taky kurz dost proměnil jeho představu o něm.
Bára

Dobrý den, Adélo,

kurz jsme si velmi užili, oceňuji hlavně přátelskou atmosféru, malou skupinu účastníků a praktické informace a cvičení.
Rozhodně doporučím dál!
Zuzka V.

Ďakujeme za príjemne strávený deň. Už od kedy sme vstúpili, cítili sme sa veľmi príjemne. Priestory boli útulné a celková atmosféra taká pokojná, že by som tam kľudne aj rodila 😀

Celkový dojem z kurzu bol skvelý a som ešte viac presvedčená, že môžem prežiť túto veľkú udalosť vo svojom živote tak, aby som mala krásne spomienky.

Lucia K.

Moc ďakujeme za informáciami nadupaný víkend! Z kurzu sme si toho odniesli oveľa viac než sme čakali a hlavne kľud na duši, že sme na príchod miminka už naozaj pripravený. Veľmi nám vyhovoval pohodový spôsob výkladu, môžnosť sa kedykoľvek dopýtať a celková príjemná a dôverná atmosféra.

Žofia a Martin

Kurz byl naprosto skvělej, vůbec mě předtím nenapadlo, že se dá rodit i „jinak“.  Po kurzu jsem přesně věděl, co máme dělat. Všem teď říkám, že to byly nejlíp investovaný peníze v mým životě.
Zdeněk

Kurz nás oba uklidnil a příjemně naladil na následující měsíce, na porod i na první týdny, kdy bude naše holčička na světe. Získali jsme odpovědi na vše, co nás zajímalo. V mnoha ohledech nám otevřel oči. Je zajímavé slyšet zkušenosti člověka, který nemocniční prostředí zná, vidí do praxe i způsobu komunikace porodnického personálu (což je pro nás oba rozhodně dobré vědět, abychom uměli určité situace rozpoznat a bude-li to potřeba, byli schopni správně reagovat).
Bylo příjemné, že nás na kurzu nebylo mnoho, neměli jsme ostych se na cokoliv zeptat. Zároveň bylo fajn, že jsme mohli své aktuální pocity sdílet – muž společně s dalším mužem, já s dalšími ženami.
Za sebe přidávám, že ačkoliv mám z porodu stále velký respekt, začala jsem se na něj i trochu těšit.
Dana N.

Jsem moc ráda, že jsme se zůčastnili. Pro mě bylo největším přínosem to, že manžel konečně uvěřil, že to, co vidí ve filmech není realita :). Že to, co nám nabídne doktor (od vyvolání po další osvědčené pomocníky) nemusí být to nejlepší pro mě jen proto, že je to nějaká běžná praxe. Že můžeme mít nějakou vlastní představu a přání a jít tou nejpřirozenější cestou, která bude v tu chvíli možná. Když jsem mu podobné informace říkala já, bral to jako nějaké výmysly z instagramu, nebo útok a zpochybňování lékařů. Ale když to slyšel od Vás, tak jsem pak asi týden poslouchala něco ve stylu „a jak říkala, že tohle a tohle, to je něco, to jsem nevěděl, proč se to tak proboha dělá?“ nebo „to je dobrý, že si můžeme říct, že…“ A že je opravdu potřeba trpělivost 🙂  Takže jsme víc na jedné vlně a to pro mě znamená opravdu moc. A další super věc z kurzu jsou cviky. Snad se nám ještě povede je víc praktikovat 🙂
Pavla V.