Doprovod

k porodu

O čem je doprovod k porodu?

Doprovod k porodu je služba, která se možná zdá jako něco nového, ale není to tak. Své porodní příběhy a porody ženy sdílely odjaktěživa. Ženy se vzájemně podporovaly a pečovaly o sebe v těhotenství, při porodu i po něm. Toto již dnes nefunguje jako přirozená součást ženských společenství, a proto tuto službu nabízím jako dula.

Naslouchám vám, těhotným ženám, podporuji vás, jsem s vámi, uklidňuji, vysvětluji, pečuji, masíruji, předávám zkušenosti, nehodnotím, nevnucuji, respektuji…jsem zde plně pro vás a podporuji vás ve vašich vlastních rozhodnutích.

Před porodem

V těhotenství vám předám informace, jaké si budete přát. Každá jsme jiná a potřebujeme pro sebe vědět něco jiného. Podporuji vás v hledání vlastní cesty, se kterou budete plně v souladu. Ladíme se na sebe a připravujeme se na den D.

Pro to, abych vás mohla dobře poznat a pak tedy dobře podpořit u porodu, potřebuji, abychom se viděly, alespoň 3x.  V krajních případech. kdy hledáte na poslední chvíli nebo vám „vybouchnul“ jiný doprovod, tak na tom netrvám 🙂

Je jedno, kdy se na mne rozhodnete obrátit, zda hned jakmile objevíte dvě čárky na testu nebo až ke konci…každá to máme jinak a potřebujeme něco jiného 🙂

Při porodu

Dva týdny před plánovanám termínem porodu držím tzv. pohotovost. To znamená, že mi můžete kdykoliv (jasně, i ve tři ráno) zavolat a vyjedeme 🙂

Pohotovost držím, jak dlouho je třeba, tedy až do porodu samotného.

Při porodu jsem pak po celou dobu s vámi, nikam neodcházím…Nabízím jemně svou podporu a péči. Podporuji partnera, pokud si to on i žena přejí, aby se mohl také zapojit.

Po porodu

Po porodu vás podpořím v počátcích kojení, zreflektujeme porodní zážitek. Řešíme vše, co si budete přát vyřešit a cítíte pro sebe v tu chvíli jako důležité – kojení, péči o miminko, péči o sebe apod.

Kontaktujte mne

Kde působím?

Ve čtvrtky jsem ve své pražské základně Pikrtova 5, Praha 4 – Pankrác. Ostatní dny vás uvítám na adrese Sokolovická 444, Komárov u Hořovic. 

Žiji přesně na půli cesty mezi Prahou a Plzní. Doprovázím do jakékoliv porodnice podle výběru klientky.

Mám zkušenost s porodnicemi: Rakovník, Příbram, Hořovice, Podolí, Plzeň -Lochotín, U Mulačů, Motol, U Apolináře, Bulovka, Krč

Kontakty

Tel: 732802345

Mail: dula@adelalancova.cz

Na Fb mě můžete najít jako Adéla Magda – podpora vašich porodních příběhů

Spoustu informací a inspirace naleznete ve Fb skupině, kterou jsme založily s kolegyní Kristýnou Beránkovou – Porod před námi.

Kontaktovat mne můžete také pomocí formuláře níže.

Kdy se můžeme potkat?

Konzultace a masáže poskytuji v běžných časech cca 9 – 17 hod, vždy po předchozí domluvě. Ve výjimečných případech, když to už opravdu hoří i v jiných časech, ale prosím, respektujte moji rodinu a pokuste se hledat čas pro setkání v běžné pracovní době. Děkuji! Co se týče samotného doprovodu k porodu, tak tam už se samozřejmě na „pracovní dobu“ nehraje 🙂 Tam prostě vyjíždím jakmile je třeba.

Kolik moje služby stojí?

První setkání

Vím, že je důležité, jak si „sedneme“. Proto nabízím takové oťukávací online setkání v délce 30 min ZDARMA.

Toto setkání probíhá online. Rezervovat si svůj termín můžete zde. Pokud byste chtěla první setkání živě a jela bych tedy speciálně za vámi, budu ho normálně účtovat jako konzultaci.

Konzultace před porodem/po porodu

Konzultace vždy v délce do 90 min.  1500 Kč

Doprovod k porodu

Doprovod včetně pohotovosti stojí 17 500 Kč.

Z této částky činí pohotovost od 38.tt a zároveň nevratný rezervační poplatek 5000 Kč.  Pohotovost vám zaručuje, že jsem vždy připravena vyjet za vámi nebo v případě nouze (nemoc, přítomnost u jiného porodu) vám zajistit za sebe náhradu.

V ceně doprovodu je také:

  • jedna opečovávací poporodní návštěva (do 90 min), kde zreflektujeme porod a já vám udělám jemnou pečovací poporodní masáž (cestovné v ceně není). Pokud budete potřebovat cokoliv jiného, není problém a uděláme co budete potřebovat 🙂

Cestovné k porodu

Cestovné k porodu činí 10 Kč/km.

Příklady cen mých cest do porodnic kam nejčastěji doprovázím tak jsou:

– Rakovník – 800 Kč

– Příbram – 600 Kč

– Motol – 500 Kč

– Plzeň U Mulačů – 800 Kč

– Hořovice – 0 Kč (ty mám za bukem 🙂 )

Cestovné na konzultaci před/po porodu

Cestovné k vám domů činí 12 Kč/km. Počítám vždy kilometry z mého domova a cestu tam i zpátky.

Přizvat Adélu ke svému druhému těhotenství a porodu, bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. S její podporou jsem prožila druhý porod přesně tak, jak jsem si přála.
Líba O.

Adél mi přišla do cesty zcela náhodou 🙂 a to ve správnou dobu, kdy jsem se během třetího trimestru svého těhotenství rozhlížela po dule, která by mě mohla doprovázet u porodu.  Zapůsobil na mě její hluboký až meditativní klid v projevu, který pohladí, a nesmírně laskavá duše.  S Adél jsme se dvakrát před porodem sešly a probraly vše, co mě kolem porodu zajímalo. Musím říci, že díky ní jsem se zbavila jistých obav a vlastně se začala i těšit. Jelikož mi bylo lékaři doporučené porod v termínu vyvolat, tak jsem nemohla první dobu porodní nakonec s Adél společně prožít. Její oporu jsem ovšem zažila u druhé doby, ve velkém finále 🙂 kdy mě svojí jemností a empatickou pozorností podpořila a vedla, byla se mnou jako anděl strážný. Svoji laskavou energií vyvážila tým, který zastupoval porodnici. Děkuji ti Adél, že jsem tě poznala a že jsi mě doprovázela. 
Marcela L.

Přizvat si Adélku k porodu bylo to nejlepší rozhodnutí. Přála bych ji u porodu každé ženě. Se svým milým a empatickým přístupem nám byla velikou psychickou podporou. I díky tomu měl náš porod hladký průběh, proběhl bez komplikací a my tak mohli s naší holčičkou strávit krásné první chvíle hned na sále.
Kamila O.