fbpx

Doprovod k porodu

O čem je doprovod k porodu?

Doprovod k porodu je služba, která se možná zdá jako něco nového, něco, „co si ty dnešní matky vymýšlejí“…ale není to tak. Své porodní příběhy a porody ženy sdílely odjaktěživa. Ženy se vzájemně podporovaly a pečovaly o sebe v těhotenství, při porodu i po něm. Toto již dnes nefunguje jako přirozená součást ženských společenství, a proto tuto službu nabízímě my duly.

Nasloucháme těhotným ženám, podporujeme je, jsme s nimi, uklidňujeme, vysvětlujeme, pečujeme, masírujeme, předáváme zkušenosti, nehodnotíme, nevnucujeme, respektujeme…jsme zde plně pro ženy a podporujeme je v jejich vlastních rozhodnutích.

Před porodem

V těhotenství ženě předávám informace, podpruji jí v hledání její vlastní cesty, se kterou bude plně v souladu. Ladíme se na sebe a připravujeme se na den D.

Pro to, abych mohla ženu dobře poznat a pak tedy dobře podpořit u porodu, potřebuji, abychom se viděly, alespoň 3x.  V krajních případech. kdy hledáte na poslední chvíli nebo vám „vybouchnul“ jiný doprpvod, tak na tom netrvám.

Je jedno, kdy se na mne rozhodnete obrátit, zda hned v počátku těhotenství nebo až ke konci…každá to máme jinak a potřebujeme něco jiného 🙂

Při porodu

Dva týdny před plánovanám termínem porodu držím tzv. pohotovost. To znamená, že mi můžete kdykoliv (jasně, i ve tři ráno) zavolat a vyjedeme 🙂

Pohotovost držím, jak dlouho je třeba, tedy až do porodu samotného.

Při porodu jsem pak po celou dobu se ženou, nikam neodcházím…Nabízím jemně svou podporu a péči. Podporuji partnera, pokud si to on i žena přejí, aby se mohl také zapojit.

Po porodu

Po porodu podporuji ženu v počátcích kojení, reflektujeme porodní zážitek. Řešíme vše, co si žena přeje řešit a cítí pro sebe v tu chvíli jako důležité. 

Přizvat Adélu ke svému druhému těhotenství a porodu, bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. S její podporou jsem prožila druhý porod přesně tak, jak jsem si přála.

Líba O.

Kontaktujte mne

Kde působím?

Svoje Centrum pro těhotné mám v Hořovicích na adrese Palackého náměstí 1546/3a. Díky tomuto umístění pracuji s ženami z oblastí Prahy, Plzně, Berounska, Příbramska… Doprovázím do jakékoliv porodnice podle výběru klientky.

Pravidelně jezdím do Prahy, takže je mmožné potkat se i tam. Do Plzně jezdím také, ale méně pravidelně.

Mám zkušenost s porodnicemi: Rakovník, Příbram, Hořovice, Podolí, Plzeň -Lochotín, Motol, U Apolináře, Bulovka.

Kontakty

Tel: 732802345

Mail: adela@porodsdulou.cz

Na Fb mne můžete najít jako Adéla Magda

Spoustu informací a inspirace naleznete ve Fb skupině, kterou jsme založily s kolegyní – Porod před námi.

Kontaktovat mne můžete také pomocí formuláře níže.

Kdy se můžeme potkat?

Konzultace a masáže poskytuji v běžných časech cca 9 – 17 hod, vždy po předchozí domluvě. Ve výjimečných případech, když to už opravdu hoří i v jiných časech, ale prosím, respektujte moji rodinu a pokuste se hledat čas pro setkání v běžné pracovní době. Děkuji! Co se týče samotného doprovodu k porodu, tak tam už se samozřejmě na „pracovní dobu“ nehraje 🙂 Tam prostě vyjíždím jakmile je třeba.

Kolik moje služby stojí?

První setkání

Vím, že je důležité, jak si „sedneme“. Proto nabízím takové oťukávací setkání v délce 20 min ZDARMA.

Toto setkání probíhá u mne v Hořovicích nebo online  v čase, na kterém se domluvíme. Pokud byste chtěli první setkání jinde a jela bych tedy speciálně za vámi, budu ho normálně účtovat jako konzultaci. 

Konzultace před porodem/po porodu

Konzultace vždy v délce do 90 min.  800 Kč

Doprovod k porodu

Doprovod včetně pohotovosti stojí 9 500 Kč. Z této částky činí pohotovost 3500 Kč. Tzn., že pokud například budu držet pohotovost, ale vy nakonec porodíte císařským řezem a já u porodu nebudu, tak budu účtovat pouze částku pohotovosti.

Cestovné

Cestovné činí 10 Kč/km.

Příklady cen mých cest do porodnic kam nejčastěji doprovázím tak jsou:

– Rakovník – 500 Kč

– Příbram – 560 Kč

– Motol – 500 Kč

– Plzeň – 650 Kč

Ceny platné pro klientky, které mne osloví po 7.1.2022. Pro ženy, které mne oslovily před tímto datem, platí ceny staré.

Stáhněte si

Připravila jsem pro vás se svými kolegyněmi pár užitečných pomocníků…

Tři kroky k uvolněnému porodu

Tři kroky k uvolněnému porodu

E-book

Jestli je u porodu něco důležité, pak je to rozhodně uvolnění. V e-booku vám ukážeme praktické tipy, jak trénovat k porodu, abyste u něj dokázala zůstat co nejuvolněnější a váš porod pak běžel hladce a uvolněně 🙂

Manuál pro muže - jak dovézt ženu do porodnice včas.

Manuál pro muže - jak dovézt ženu do porodnice včas.

Manuál

Pro muže je cesta do porodnice jedním z nejvíce stresujících momentů celého porodu…“Stihneme to?“, „Nebudeme rodit v autě?“…

Tři kroky ke krásnému porodu po císařském řezu.

Tři kroky ke krásnému porodu po císařském řezu.

E-book

Pro ženy, které prožily předchozí porod císařským řezem a nyní si přejí porodit přirozeně a krásně.