fbpx

Půjdu k porodu!

Skvělým doprovodem u porodu se žádný muž nenarodil, ale každý se jím může stát. Teď je čas se rozhodnout, jakým doprovodem budete vy.

Tak už je to tady. Vaše žena je těhotná a společně začínáte uvažovat o porodu… Ať už je to vaše vytoužené miminko nebo jste ho ani neplánovali, přejete si, aby porod proběhl hladce a vaše žena byla zdravá a spokojená.

Možná si ale nejste jistý, zda k porodu chcete jít nebo ne.

To je samozřejmě těžká volba, pokud nevíte, co vás čeká a co se od vás čeká. Nikdo se obvykle nechceme rozhodovat pouze na základě toho, že „se to tak dělá“, protože je to tak, muži „dnes k porodům chodí“. A nikdo jim uceleně neřekne, co je tam čeká a že tam můžou být opravdu užiteční.

K porodu chcete, ale nejste si jistý, abyste svou nejistotu nepřenášel na svou ženu.

Velmi dobrá úvaha. Pokud budete nervózní, tak to rozhodně vaše žena pocítí. A to u porodu nechcete a ani nepotřebujete. Vaše nervozita je ovšem zcela logická. Všichni jsme nervózní, když se nám děje něco, o čem vůbec nic nevíme. Jakmile zjistíme o co se jedná, a že se to všechno „děje správně“ i když to tak nemusí na první pohled vypadat, uklidníme se.

Máte obavy, že nebudete vědět, jak své ženě opravdu pomoci.

Ano, i toto řeší mnoho mužů a žen…a je pochopitelné, že muž neví, co může ženě u porodu pomoci, když o porodu opět nic neví. Jakmile ovšem zjitsíte, jak porod funguje a co mu prospívá, uvidíte, že budete s naprostou samozřejmostí dělat, co bude kdy třeba…

Ještě nedávno byl otec u porodu něco jako sci-fi. Naši otcové viděli své děti pouze přes okno. Role muže u porodu je nová, nikdo nám ji neobjasnil. Muž neví, co tam má dělat, žena neví, co od něj může očekávat.

 

A

Obáváte se, že nedokážete ženě u porodu pomoci.

A

Pochybujete o tom, že vaše podpora může mít přímý vliv na zdraví vaší ženy i dítěte.

A

Bojíte se, že když uvidíte svou ženu rodit, bude to překážka v dalším sexuálním životě.

Co kdybych vám řekla, že:

N

Dobrý doprovod u porodu může zcela změnit to, jak žena svůj porod vnímá.

N

Doprovod u porodu má přímý vliv na zdraví ženy i dítěte. A také na to, jak dobře porod poběží.

N

Muži, kteří viděli svou ženu porodit, jsou ohromeni její silou a touží po ní.

N

Ženy, které zažily laskavou podporu svého partnera, jsou ohromeny svým mužem ještě více než dřív.

 Jak moc vám můžete své ženě u porodu pomoci? 

 

Muž má u porodu mnoho rolí a může být své ženě oporou v mnoha a mnoha situacích…Jaké jsou tedy jeho role?

 

N

Řidič, který myslí na všechno...

Muž je ten, kdo obvykle zajišťuje převoz do porodnice, ten, kdo musí zajistit všechny organizační věci, když žena začne rodit a zavelí – „JEDEM!“.

N

Psychická podpora a reálná pomoc!

Příjezdem do porodnice se mužova role mění. Jeho význam zdaleka nekončí, naopak právě začíná… Budete to právě vy, kdo bude se ženou po celou dobu porodu a nikdo jiný. Veškerou podporu a péči budete tedy ženě poskytovat právě vy.

A to, jakou podporu a péči žena u porodu dostává, přímo ovlivňuje to, jak porod běží. Zda hladce nebo se porod komplikuje.

N

Partner, který je na svou ženu pyšný a ona je pyšná na něj.

Každý muž, když vidí svou ženu porodit, je na ni pyšný. Ne každá žena je ovšem po porodu pyšná na svého muže. Pokud budete  vědět, jak své ženě u porodu pomoci, bude o vás žena mluvit pouze v superlativech a nějaké „no, tak mohla jsem ho držet za ruku…jinak mi tam k ničemu nebyl…“ opravdu nehrozí. A to, jak ohromen budete vy z ní, není třeba psát 🙂 

Co mužům obvykle brání v tom stát se dobrým doprovodem u porodu:

A

Nedostatek informací o porodu, které by do sebe zapadaly a dávaly jeden logický celek.

A

Neodstatečné pochopení toho, jak porod běží a co potřebuje.

A

Podceňování významu doprovodu u porodu.

Kdo jsem a co já vlastně o porodu vím?

Mgr. Adéla Lančová

Mgr. Adéla Lančová

Certifikovaná dula České asociace dul, lektorka předporodních kurzů

 

 

Sama jsem matkou tří dětí, takže dobře vím, co žena u porodu potřebuje. Zároveň jsem dulou, takže od roku 2010 doprovázím ženy/páry k porodu a vidím, jak rozdílně dokáží muži svou ženu u porodu podpořit. Za dobu své praxe jsem podpořila a doprovodila stovky párů. Poznala jsem velmi dobře, jak moc potřebuje žena při porodu podpořit a povzbudit.

Vidím, jakou oporou je dobře připavený muž. Zároveň vidím, jak může nervózní muž plný strachu porod své ženy komplikovat.

Vím, co muž k porodu potřebuje vědět a co ne. Nemám tendenci myslet si, že muž musí o porodu vědět úplně všechno –  nemusí. Od toho jsou lékaři a porodní asistentky.

 

Od začátku jsem věděl, že tam chci být. Poprvé jsem tam byl úplně bez přípravy, takže to bylo hodně nervózní. Podruhý už to tak nechtěla ani moje žena ani já. Připravoval jsem se dost dopředu a díky tomu jsem byl úplně v klidu a celý to bylo skvělý. Nikdy mě nenapdalo, že je možný si porod užít. I teď mi připadá, že to zní vlastně trochu úchylně, ale nic úchylnýho v tom nebylo…a bylo to skvělý.

Roman P.

Původně jsem chtěla, aby šla Adéla k porodu s námi, aby měl manžel možnost k porodu třeba nejít, když to nebude v tu chvíli cítit. Bohužel to nouzový stav neumožňoval, tak bylo potřeba připravit manžela. Nejprve z toho byl hodně nervózní, ale díky Adéle a její přípravě pochopil, jak porod funguje a hrozně se uklidnil. Začal se sám na porod těšit a u porodu byl naprosto nejlepší.

Linda K.

Pro muže, kteří se toho nebojí a chtějí své ženě dopřát pocit opravdové královny, jsem připravila online kurz Půjdu k porodu!?

 

Kurz, který vám umožní prožít porod společně, v klidu a radosti. A stejně tak společně vykročit na krásnou cestu rodičovství.
Je pro všechny muže, kteří touží být skvělým, opravdovým tátou hned od začátku. Pro všechny muže, kteří nechtějí u porodu jen bezradně stát.

Je pro všechny ženy, které vědí, že si u porodu zaslouží opravdu dobrou péči a nejen někoho, kdo jim nabídne ruku k rozdrcení 🙂

Online forma

Na svůj kurz se můžete podívat z domova, ze svého křesla se svojí skleničkou vína, piva, hrnkem kafe nebo čaje…kdykoliv. V 9 dopoledne stejně jako ve 3 ráno. Je to jenom na vás. Ušetřete si dovolenou nebo víkend, který byste strávil na živém kurzu.

Určen (pouze) pro muže

Kurz je stavěný přímo pro potřeby mužů u porodu. Nemusí poslouchat nic, co se jich netýká. Kurz je praktický, stručný a jasný. Doprovodila jsem k porodu ve své praxi duly (= ženy, která připravuje a doprovází k porodu) již přes 120 párů a opravdu vím, co se u porodu týká muže a co ženy. Vím, že muži nají obavy, kdy vyjet do porodnice, zda bude všechno v pořádku…a jak to mít alespoň trochu pod kontrolou.

Vy na to máte!

V kurzu vám ukážu, že to dokážete! Muži umí a zvládnou podpořit svou ženu a pomoci jí v její těžké hodince. Jste to právě vy, koho si vaše žena vybrala jako životního partnera. Jistě jí dokážete být skvělým partnerem také u porodu.

Připravení, schopní a spolehliví muži se srdcem na pravém místě, mění svět k lepšímu. Buďte jedním z nich.

Co všechno v kurzu najdete?

1. Jak pečovat a podpořit ženu ještě před porodem

1. Jak pečovat a podpořit ženu ještě před porodem

 

 

To, jak dobře porod poběží souvisí s celým těhotenstvím a s jeho závěrečnou fází obzvlášť. Na co je tedy dobré a důležité dávat pozor. Co se týká muže a co má nechat plně na ženě? A proč má muž balit tašku se ženou? To všechno a ještě mnooohem více se zde dozvíte.

V hodnotě 250 Kč

 

2. Porod a jeho fáze

2. Porod a jeho fáze

 

 

Zde se muži jednoduše dozvědí o tom, jak vlastně porod funguje. Jaké hormony ho řídí a co je potřeba k jejich vyplavování. Zároveň zde mužům objasním, jaké jednotlivé fáze porod má a jak se liší.

V hodnotě 250 Kč

 

3. Jak pečovat o ženu v počátku porodu ještě doma

3. Jak pečovat o ženu v počátku porodu ještě doma

 

 

Mnoho mužů se právě této fáze porodu obává a chce vyrazit do porodnice s první kontrakcí…to se obvykle moc nelíbí ženám 🙂 Takže zde se muži dozví, jak to tedy je s tím začátkem porodu a zůstat doma v klidu a beze strachu.

V hodnotě 250 Kč

 

4. Cesta do porodnice.

4. Cesta do porodnice.

 

 

Ano, další strašák většiny mužů…objasníme si, co je důležitého na cestě do porodnice a že opravdu obvykle je dost času do porodnice dojet. A jako bonbonek mužům zde představím příběh jednoho tatínka, který „rodil svého syna v autě“ 🙂 

V hodnotě 250 Kč

 

5. Příjem v porodnici a proč u něj být

5. Příjem v porodnici a proč u něj být

 

 

Příjem v porodnici je samostatnou specifickou částí porodu a postupů v porodnici. Proto zde mužům vysvětlím, proč je dobré, aby tam byli se ženou  a jak jí tam mohou pomoci.

V hodnotě 250 Kč

 

6. První doba porodní v porodnici

6. První doba porodní v porodnici

 

 

Ano, v této fázi je většina nepřipravených mužů překvapená, jak to, že se o vás neustále nestará porodní asistentka. Najednou jste na porodním pokoji jen vy dva a je opravdu důležité, aby muž věděl co dělat. A věřte, že to vědět budete.

V hodnotě 250 Kč

 

7. Druhá doba porodní

7. Druhá doba porodní

 

 

Je dobré, když má muž realistickou představu, jak se rodí miminko a jak potom vypadá…protože kdo je připraven, není překvapen (a v tomto případě velmi často nemile, protože muži často vůbec nevědí, jak takové právě narozené miminko vypadá…:) )

Také vám zde vysvětlím proč je tak hrozně důležitý a pro všechny skvělý bonding.

V hodnotě 250 Kč

 

8. Šestinedělí

8. Šestinedělí

 

 

Porodem to nekončí, porodem to začíná…je důležité, aby muž věděl, co se se ženou děje a bude dít také po porodu.

V hodnotě 250 Kč

 

9. Komunikace se ženou

9. Komunikace se ženou

 

 

Jak mluvit se ženou při porodu, jak reagovat na její projevy a jak se v tom neztratit 🙂

V hodnotě 250 Kč

 

10. Sebepéče

10. Sebepéče

 

 

Každý, kdo má podporovat někoho dalšího a pečovat o něj, musí myslet také na sebe, takže tipy, jak u porodu nezapomínat na sebe a že muž u porodu není jen „nějaký pomocník“ stále je to člověk, který má také svoje potřeby. A čím lépe budou naplněny, tím lépe se postará o svou ženu!

Praktické tipy, jak pracovat se svými emocemi u porodu… a že jich nebude málo 🙂 

V hodnotě 250 Kč

 

Na co se můžete spolehnout?

  1. Budete vědět do čeho jdete – objasním vám porodní proces a obrovský význam role doprovodu.
  2. Budete vědět, jak svou ženu podpořit a pečovat o ni– Kdy odjet do porodnice? Proč neříkat vtipy? Hladit ano či ne?
  3. Porod pro vás i pro vaši ženu bude okouzlujícím a nikoliv stresujícím zážitkem – ne nejsou to jatka, kde stříká krev, je to moment plný emocí a ano, asi budete plakat, protože správní chlapi u porodu pláčou!
  4. Ať už chce vaše žena rodit přirozeně nebo se těší na epidurál. Podpora muže se ženě bude hodit v každé situaci.

BONUSY KE KURZU

h

Tahák v pdf.

Ke kurzu si stáhnete tahák, který můžete mít složeny v kapse a kdykoliv do něj nahlídnout!

Video lekce - Sex po porodu

Vím, že mnho mužů trápí otázka, jaký bude jejich sexuální život po narození miminka. V tomto videu si to objasníme.

V hodnotě 250 Kč

w

Video lekce - Jak komunikovat s personálem

Jakým způsobem můžete efektivně komunikovat s personálem i v situaci, která je pro vás zcela nová. Jak díky dobré komunikaci zajistit své ženě jistotu a pocit bezpečí.

V hodnotě 250 Kč

w

Konzultace s lektorkou

Osobní kontakt je stále důležitý. Takže pokud budete mít ještě nějaké otázky či nejistoty, můžete se zeptat. Ke kurzu dostanete 1 hodinu konzultace.

V hodnotě 500 Kč.

Kolik stojí prožít porod krásně a ve společné harmonii?

Celková hodnota kurzu je 3500 Kč.

Vím, že porod je významným mezníkem v životě každé rodiny. Proto chci, aby si krásný porod mohl dovolit opravdu každý, kdo chce. Jeho standardní cena ode mne je tedy 990 Kč.